Oyun.Game Duyuru

Kayıt olarak Paylaşım Yapmaya Başlıyabilirsiniz !

Yeni Konu Çin’den Plague Inc oyunu için şaşırtan karar

[OG] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun Dünyası kategorisinde Ahmet tarafından oluşturulan Çin’den Plague Inc oyunu için şaşırtan karar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 58 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun Dünyası
Konu Başlığı Çin’den Plague Inc oyunu için şaşırtan karar
Konbuyu başlatan Ahmet
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Ahmet

Ahmet

Yeni Üye
Çin’den Plague Inc oyunu için şaşırtan karar

Çin, mobil ve masaüstü sürümü bulunan Plague Inc oyunu ile ilgili ilginç bir karara imza attı. 2012 yılında piyasaya sürülen oyunun App Store’dan kaldırılmasını sağladı. Çin Plague Inc engeli ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.
Çin Plague Inc engeli ile gündemde
2019 yılının sonlarına doğru Çin’de koronavirüs vakası belirlenmişti. Hızla yayılan ve farklı ülkelere de sıçrayan virüs sebebiyle hem diplomatik hem de ticari birçok kriz yaşandı. Çin Plague Inc yasağı konusunda kararlı görünüyor.
Çin hükümeti tarafından 2012 yılında yayınlanan ve günümüzde de azımsanmayacak kadar fazla aktif kullanıcıya sahip Plague Inc oyunu ile ilgili karar alındı. Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre oyun App Store mağazasından kaldırıldı.
Çin Plague Inc engeli ile gündemde. Çin Plague Inc yasağı ile ilgili henüz açıklama yapmadı

Bugün yapılan açıklamada oyunun bakteri ve virüs gibi zararlı mikro organizmaların yayılmasını simüle ettiği için hükümetin böyle bir adım attığı belirtildi. Çin Siber Yönetim Birimi tarafından yasa dışı içerik olaraak belirlendiği ve bu sebepten dolayı da mağazadan kaldırıldığını söyleyen yetkililer detaylı bir açıklama olmadığının altını çizdi.
Oyun yapımcısı Ndemic Creations tarafından yazılan blogda “App Store engeli ile ilgili henüz tatmin edici bir açıklama mevcut değil. Bu sorunun koronavirüs ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. Oyunumuzun eğitim konusundaki önemi CDC gibi kuruluşlar tarafından tanınmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)